Kuuba
REISIKIRI
Aive ja Andrus

90 reisikirja
83 riiki

Grenadiinid ja Grenada

märts - aprill 2014
Kariibi mere saartel

Bequia, St.Vincent&Grenadiinid
Edasi suundusime juba St.Vincenti suunas, möödusime sellest pikki läänekallast ja tegime esimese peatuspaiga Bequia saarel. Startisime juba hommikul kell kuus päikesetõusuga ning loojanguks olime kohal, kokku 70 miili. Seni olime  teinud vai 10-20 miiliseid otsi.

Bequia on senistest saartest tõesti kõige kenam ( nagu rahvusvahelised reisisaidid ka lubasid) ning eriti mugav on veeäärne kitsas promenaad mööda mida siin kogu elu kulgeb.


Käisime korra taksoga ka teiselpool saart, mis kiviviske kaugusel, tutvusime tagasihoidliku kilpkonna kasvandusega ja siis tagasi. Õhtu veetsime  austrirestoranis, kus sai suurepäraseid homaare nauditud.

 
Canouan, St.Vincent&Grenadiinid
Canouan on üks paljudest Grenadiinidest ning tulime siia peamiselt selleks, et korjata oma käega mõned teokarbid, mida ookean on ise kaldale uhanud.

Neid on siin ühel kitsal rannaribal tõesti palju ja igas suuruses. Kes ise ei viitsi rannaveest korjamisega vaeva näha, siis on laiskade jaoks neist ka eraldi suur kuhi kokku kuhjatud.

Saar ise on aga väga ilus. Loodusliku ilu ja vapustavaid vaateid on juba niipalju nähtud, et iga uue saare puhul ei jaksa seda enam märgatagi.


Pühapäeval sai pool seilatud ajast läbi. Siit alates sõidame veel kolm päeva allapoole ning siis hakkame põhja poole tagasi Minema. Tuulega on meil vedanud. Tuul puhub siinkandis alati Atlandi poolt, jäädes enamasti kirde ja ida vahele ning tugevust kuskil 10 meetrit sekundis. See annab heas pakstaat tuules ka kohmakale katamaraanile korraliku kaheksa sõlmese kiiruse.


Tobago Cays, St.Vincent&Grenadiinid
Kas on võimalik, et järgmine koht saab olla ilusam kui eelmine? Selgub, et saab. Tobago Cays, Grenadiinide pärl, on ülimalt maaliline - kolmest vulkaanilisest kaljumättast ümbritsetud asuurne laguun. Saime snorgeldada koos kilpkonnadega. Väiksemad olid umbes poolemeetrised, suuremate läbimõõt küündis juba meetri kanti.


Õhtul sõime rannaliival grillitud homaare, mis tahtsid keele alla viia. Järgmine hommik külastasime saart, mis tuntud kohana, kus Johny Depp, süda peos, Kariibi mere piraatide filmis ringi jooksis.
No tõeliselt ilus, see Tobago Cayes!


Petite Martinique, Grenada
Jätsime oma reisi kõige lõunapoolsemaks tipuks Petite Martinique, mis kuulub Grenada saarestiku alla. See oli juba kolmas iseseisev riik meie saarte külastusringis. Saar on turismist üsna puutumatu ja seetõttu ka oluliselt Kariibi hõngulisem.

Jahid lähevad öökorterisse peamiselt vähem kui miili kaugusel asuvasse Petit St.Vincenti saarekesele, mis oli mingil hetkel üks maailma kõige hinnatumaid privaatomandis olevaid saari. Sama sihi võtsime ka meie.

Petit St.Vincent, St.Vincent&Grenadiinid
Grenadiinid on tõeline tshillimise koht. Ilmad on uskumatult head, vihma ei saja. Veel paar nädalat tagasi olevat siin vihmad igapäevane nähtus olnud, praegu särab päike hommikust õhtuni. Kõik päevad algavad ja lõppevad koos oma laisa kere jahedasse vette heitmisega. Enam ei viitsi soolakihtigi maha loputada. Sool kaitseb päikese eest ning tervistab nahka. Energia kadu on minimaalne ning süüa viitsib vaid paar korda päevas. Aeg-ajalt on isegi hommikusöökidega raskusi. Kapten Sven mainis täna, et meie seltskond on võimeline ka külmkapi kõrval nälga surema ... ning valmistas selle peale suure potitäie suurepärast kaerahelbe putru ... mis jäi ka meie reisi tehniliselt kõige keerukamaks kokanduslikuks saavutuseks.
Petit St.Vincent on väga hea asukohaga. Grenadiinide kauneimad saared on siit kõik kümne miili raadiuses. Saar ise on eraomandis, kus asub paarkümmend suvekodu päevahinnaga üle tuhande dollari päevast. Küll aga saab siin mööda saart ringi liikuda ning isegi kõrgeima mäe otsa väikese matka teha ja siis mööda liivariba algpunkti tagasi jalutada. Saart on õnnistatud täis raadiuses ümbritseva ilusa liivarannaga. Ka õhtune söömiskoht oli kai lähistel laiuval liivaribal bangalote all. Väga hõrgutavad söögid!

Mustique, St.Vincent&Grenadiinid
Oleme Mustique nimelisel privaatsaarel, mis on paljude staaride pesitsuskoht. Väidetavalt on siin villad sellistel popptähtedel nagu Mick Jaggeril, David Bowiel, Sir Paul McCartneil ning nii mõnelgi kuningliku pere liikmel. Hinnad päris laes. Ringi saab jalutada vaid teenindavale personalile loodud külakeses, muud piirkonnad on vaid privaatkasutuseks.
Nüüd kus oleme lõunapoolseima sihtkoha läbinud ning liigume juba tagasi stardipunkti suunas, on üha suuremaks teemaks kerkimas küsimus, mida iseäralikku saartelt kaasa haarata?! Huvitaval kombel võib poodidest leida küll Indoneesia ja Aafrika taieseid, kuid mida pole, on kohalik käsitöö... tuleb vist T-särkidega leppida :)
Suurim puudus, mida seni oleme jahil tundnud, on värske kala. Kuigi õhtusöökidel saame rannaresoranides seda alati tellida, siis senini pole õnnestunud seda ise konksu otsa saada. Mustique\'il otsustasime, et kui endal õnne ei ole, siis ostame värsket kala otse kaluritelt. Saime kolm alla poole meetrist tuunikala ning see kraam läks üsna kohe ka fileerituna meie söögilauale. Toores tuun koos soojakastme ja valge veiniga viib keele alla :)TEEKONDVIDEOD